“Erzurum'da Yatırım”

KUDAKA İletişim

Çinli İşadamları Heyeti Erzurum Ziyareti

Yayınlanma Tarihi: 2016-05-10
Çinli İşadamları Heyeti Erzurum Ziyareti

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang başkanlığında 8 adet Çinli İşadamlarından oluşan ve ticari işbirlikleri yapmak üzere Erzurum’da resmi temaslarda bulunan heyet Erzurum Valiliği, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nı ziyaret etmiştir. Heyete söz konusu ziyaretlerinde Erzurum Yatırım Destek Ofisimizce de eşlik edilmiş olup İlimizin yatırım ortamı ve potansiyelleri konusunda bilgilendirmelerde bulunulmuş, Ajansımızca hazırlanan bölge planı, turizm stratejisi ve eylem planı, Erzurum yatırım ortamı ve diğer tanıtım materyalleri kendileri ile paylaşılmıştır.

Yenilenebilir enerji santralleri, tarım ve hayvancılık, medikal cihazları, turizm, madencilik ve raylı sistemler üzerine faaliyet gösteren ve Çin’in önde gelen firmalarının temsilcileri ise Türkiye’nin farklı bölgelerinde de yatırımları olduğunu ve Erzurum’daki işbirliği ve yatırım önerilerine açık olduklarını belirtmişlerdir.

Erzurum Yatırım Destek Ofisimizce de İlimize yatırım yapmaya niyetli Çinli yatırımcılara izin ve ruhsat işlemleri, ülkemizdeki teşvik mekanizmaları, yerel yatırımcılarla irtibat konusunda her türlü yardıma hazır olunduğunun vurgusu yapılmıştır.